Пошук по сайту

Історія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Конспект уроку української літератури 10 клас тема. Тематичн

Конспект уроку української літератури 10 клас тема. Тематичн





Конспект уроку української літератури

10 клас

ТЕМА. Тематична контрольна робота №1 з теми: «Вступ. Творчість І.Нечуя-Левицького та Панаса Мирного» (Тестові завдання)
Мета: перевірити рівень знань та умінь, які отримані учнями під час вивчення тематичного блоку «Вступ. Творчість І. Нечуя – Левицького, Панаса Мирного»; виховувати самостійність, зосередженість, цілеспрямованість під час навчальної праці;розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу.

Тип уроку: урок перевірки знань, умінь і навиків.

Обладнання: тести.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми, завдань уроку.

Сьогодні ви пишете ТКР. Будьте уважними.
ІІІ. Проведення інструктажу щодо виконання тестових завдань.

В 1-4 питанні потрібно вибрати один варіант відповіді. Кожна правильна відповідь оцінюється в один бал. З 5-8 питання потрібно дати коротку відповідь. З 9- 12 питання потрібно дати розгорнуту відповідь.
ІV. Виконання тестових завдань.

Картки 1,2

V. Здача зошитів вчителеві на перевірку.
Відповіді вчителя на запитання учнів ( після того, як зошити здано).
VІ. Домашнє завдання.

Заповнити таблицю «Життєвий та творчий шлях» Карпенко-Карого; підготувати повідомлення про «театр корифеїв»
VІІ. Підведення підсумків уроку.

Картка №1

І варіант

1.Укажіть, як прийнято називати виконавців народних дум:

а) барди;

б) кобзарі, бандуристи;

в) письменники;

г) ваганти.
2. Після чого героїня твору І.Нечуя-Левицького Кайдашиха перестала знущатися з Мелашки?

а) як з матір’ю поговорив Лаврін;

б)як молодша невістка повернулася з Києва;

в)як Мелашка народила їй онука;

г)як її попередили батьки Мелашки.
3.Через що наприкінці твору І.Нечуя-Левицького найчастіше сварилися сім’ї Карпа й Лавріна Кайдашів:

а) Переділ земельного наділу в полі;

б) поділ волів та возів з батькової спадщини;

в) худобу, що лізла в шкоду, за грушу;

г) постійні бійки між дітьми.
4.«Хіба ревуть воли, як ясла повні?» - це:

а) сентиментальний роман;

б) соціально – побутова повість;

в) пригодницька повість;

г) соціально – психологічний роман.
5.Хто був співавтором роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» ?
6.Укажіть , що стало причиною смерті Омелька Кайдаша з повісті «Кайдашева сім’я».
7.Назвіть представників старшого покоління селян, зображених у повісті «Кайдашева сім’я».
8.Які риси характеру Чіпки можна назвати з первинного опису.
9.Визначте провідну тему повісті «Кайдашева сім’я»
10.Визначте основну тему твору «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
11.Що спільне між Чіпкою і Грицьком.
12.Поясніть, у чому, на думку автора «Кайдашевої сім’ї», полягає основна причина негараздів у житті українського селянства.
Картка №2

ІІ варіант

1.«Кайдашева сім’я» за жанром – це:

а) історичний роман;

б) соціально – побутова повість;

в) пригодницька повість;

г) соціально – філософська повість.
2.Укажіть найхарактернішу негативну рису образу старого Кайдаша з повісті «Кайдашева сім’я»

а) лінощі;

б) пияцтво;

в)розбійництво;

г) заздрість.
3. Визначте, який період з життя українського селянства зображено в повісті «Кайдашева сім’я»:

а) перша половина XIX ст.;

б) друга половина XIX ст. ;

в) перша половина XX ст.;

г) друга половина XX ст.
4.Перша частина роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» містить розділ

а) «Польова царівна»;

б) «Січовик»;

в) «Махамед»;

г) «Слизька дорога»;
5.Укажіть який сміховий засіб переважає у змалюванні персонажів повісті «Кайдашева сім’я».
6.Назвіть основні причини сварок у селянській родині, зображеної в повісті «Кайдашева сім’я».
7.Назвіть представників молодшого покоління селян, зображених у повісті «Кайдашева сім’я».
8.Що стало основою написання роману «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» ?
9.Визначте основну тему твору «Хіба ревуть воли, як ясла повні?»
10.Визначте провідну тему повісті «Кайдашева сім’я»
11.Що відмінне між Чіпкою і Грицьком.

12.Чіпка – правдошукач чи злочинець. Відповідь обґрунтуйте.

поділитися в соціальних мережах



Схожі:

Конспект уроку-роздуму з української літератури в 11 класі з використанням...
Тема уроку. О. П. Довженко. Кіноповість «Україна в огні» – твір про трагедію українського народу у Великій Вітчизняній війні

Конспект уроку з української літератури для учнів 6 класу, розроблений...
Тема: Пісні літературного походження. «Ще не вмерла України» П. Чубинського, М. Вербицького – національний гімн нашої держави. Тл:...

Конспект показового уроку української літератури в 11 класі вчителя...
Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Бериславської районної ради Херсонської області

Урок української літератури 9 клас Тема. Григорій Квітка-Основ'яненко батько української прози
Тема. Григорій Квітка-Основ'яненко — батько української прози. "Маруся" — сентиментально-реалістична повість, перший прозовий твір...

Конспект 10 клас Тема уроку: Поезія Поля Верлена
Мета уроку: ознайомити учнів з поезією П. Верлена, визначити особливості символізму та імпресіонізму в його творчості

Методична розробка «методика проведення уроку української літератури...
...

План-конспект уроку
Ганенко Олександра Андріївна, учитель української мови та літератури, Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №124

План конспект уроку з української мови 3 клас
...

Конспект уроку Клас: 9 Тема
Тема. Історичні відомості про виникнення й розвиток техніки вишивання стрічками. Види вишивання стрічками

Конспект уроку-узагальнення з української літератури в 6 класі за темою
М. Вороний «Євшан-зілля»,Т. Шевченко «Думка», «Іван Підкова», В. Рутківський «Джури козака Швайки»



База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації




i.ocvita.com.ua
Головна сторінка