Пошук по сайту

Історія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Нака з

Нака з
ЗВЕНИГОРОДСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ


Відділ освіти
Н А К А З
02.09.2013 № 374
Про підсумки правовиховної роботи в навчально-виховних закладах району за 2012-2013 навчальний рік

Відповідно до наказів відділу освіти Звенигородської районної державної адміністрації від 20.08.2012 року №380 «Про підсумки правовиховної роботи в навчально-виховних закладах району за 2011-2012 навчальний рік», від 19.10.2012 року № 521 «Про затвердження Плану заходів відділу освіти щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року», з метою підвищення ефективності правової освіти і виховання та активізації роботи з учнівською молоддю по попередженню злочинності і правопорушень, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцненню моральних засад суспільства з вересня 2012 року по травень 2013 року проведено конкурс на кращу організацію правової освіти та виховання в загальноосвітніх навчально-виховних закладах району.

Проаналізувавши роботу 34 загальноосвітніх навчально-виховних закладів району з організації правової освіти та виховання у навчально-виховних закладах
НАКАЗУЮ:


 1. Взяти до уваги інформацію про підсумки конкурсу на кращу організацію правової освіти та виховання в загальноосвітніх навчально-виховних закладах району, що додається.

 2. Визнати переможцями конкурсу на кращу організацію правової освіти та виховання і нагородити грамотами відділу освіти учнівські та педагогічні колективи:

Шевченківської спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради - І місце;

Шевченківського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів» Звенигородської районної ради - ІІ місце;

Козацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Звенигородської районної ради - ІІІ місце.

 1. Вказати керівникам Чижівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Звенигородської районної ради (в.о. директора школи Дмитренко П.І.), Пединівській загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Звенигородської районної ради (Гусінська Л.В.), Богачівського навчально-виховного комплексу «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів» Звенигородської районної ради (Барабаш Т.І.) на неналежний підхід до організації правової освіти та виховання в школі.

 2. Районному методичному кабінету (Кульбаченко О.В.):

  1. Надавати системну консультативну допомогу щодо організації в загальноосвітніх навчально-виховних закладах району право освітньої та право виховної роботи.

  2. Продовжувати вивчити досвід роботи з правової освіти та виховання в звгвльноосвітніх навчально-виховних закладах району у 2013-2014 навчальному році.

  3. Провести конкурс на кращу організацію правової освіти та виховання в загальноосвітніх навчально-виховних закладах району у 2014 році.

 3. Керівникам навчальних закладів:

  1. Впроваджувати в практику роботи навчально-виховних закладів району досвід роботи з правової освіти та виховання Шевченківської спеціалізованої школи-інтернату.

  2. Провести моніторингові дослідження рівня вихованості та правової освіти учнів загальноосвітніх навчально-виховних закладів.

  3. Звітувати про проведену роботи двічі на рік: до 15 грудня 2013 року та 15 травня 2014 року.

  4. Наказ довести до відома педагогічних працівників навчально-виховних закладів району.

 4. Контроль за виконанням покласти на спеціаліста відділу освіти райдержадміністрації Різник Т.А.


Начальник І.Б. Міненко

Додаток

до наказу відділу освіти

від 02.09.2013 № 374
Інформація

про підсумки право виховної роботи в навчально-виховних

закладах району за 2012-2013 навчальний рік
З метою підвищення ефективності правової освіти і виховання та активізації роботи з учнівською молоддю по попередженню злочинності і правопорушень, формування здорового способу життя, розвитку духовності та зміцненню моральних засад суспільства, щорічно з вересня по травень в навчально-виховних закладах району проводиться відповідна робота з правової освіти та виховання.

Робота відділу освіти, районного методичного кабінету, навчально-виховних закладів була спрямована на реалізацію основних завдань:

 • координація дій всіх причетних до виховання підростаючого покоління установ, служб, організацій;

 • виконання спільних заходів щодо попередження бездоглядності, правопорушень, злочинності, профілактики наркоманії, СНІДу, тютюнопаління, вживання алкоголю та пропаганди здорового способу життя;

 • впровадження в практику виховної роботи навчально-виховних закладів району інноваційних технологій, ефективних форм та методів правової освіти та виховання;

 • вивчення та пропаганда кращого досвіду навчально-виховних закладів району з питань формування правової культури та виховання;

 • формування в кожного учня громадської позиції на основі загальнолюдських цінностей: свободи переконань, думок, володіння та користування власністю, вміння учнів протистояти злочинам і правопорушенням у суспільстві.

У всіх загальноосвітніх навчально-виховних закладах району, для підвищення рівня знань з правової освіти та виховання серед учнів, постійно поновлюються матеріали діючих стендів «Закон і ти», «Правовий вісник», «Мораль і право», «Права дитини», «Конвенція ООН про права дитини».

Питання правового спрямування розглядаються на засіданнях педагогічних рад більшості загальноосвітніх навчальних закладів, видаються накази щодо забезпечення належного рівня правової освіти і виховання школярів, попередження правопорушень і бездоглядності.

Загальноосвітніми навчальними закладами району за методичної підтримки районного методичного кабінету відділу освіти послідовно реалізується політика держави щодо соціально-правового захисту дітей, їхньої правової освіченості через засвоєння знань про основи держави і права, формуються алгоритми морально-правової поведінки, виховується повага до батьків, учителів, почуття відповідальності за свою поведінку. Традиційними стали проведення правових ігор, брейн-рингів, круглих столів, диспутів, рольових ігор, години спілкування, лекції за участю працівників правоохоронних органів, зустрічі з дільничними інспекторами міліції.

Методичним кабінетом відділу освіти проведена значна робота щодо розширення в загальноосвітніх навчальних закладах району мережі факультативів, курсів за вибором правознавчого характеру: за рахунок варіативної складової навчального плану в 2012-2013 н.р. Запроваджено факультативи та курси за вибором «Вчимося бути громадянами» (7 шкіл, 9 груп, 135 учнів), «Права людини в Україні» (3 школа, 3 групи, 35 учнів), «Історія держави і права України» (1 школа, 1 група, 18 учнів), «Права дитини» (14 шкіл, 26 груп, 360 учнів), «Живи за правилами» (1 школа, 1 група, 8 учнів), «Ми – громадяни України» (1 школа, 1 група, 5 учнів); в Звенигородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів ім. Т. Шевченка Звенигородської районної ради, Вільхівецькому навчально-виховному комплексі «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів» Звенигородської районної ради, Стебнянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Звенигородської районної ради поглиблено вивчають право ( 3 класи - 64 учні); в районі працює 8 правознавчих гуртків та клубів старшокласників «Феміда».

В загальноосвітніх навчальних закладах продовжується вивчення основних положень Конвенції ООН про права дитини і норми міжнародного права. В усіх загальноосвітніх навчальних закладах проведено: 1-4 вересня День права та закону; у жовтні-листопаді традиційно проводяться тиждень та місячник правових знань, у грудні проведено Всеукраїнський тиждень правової освіти. Щорічно учні загальноосвітніх навчальних закладів району приймають участь в районному та обласному етапах конкурсу «Світ прав очима дітей», який проводиться спільно з районним управлінням юстиції.

Продовжується практика проведення щомісяця, третя середа, Єдиних днів профілактики правопорушень у загальноосвітніх навчальних закладах району.

Послідовно проводилася робота щодо неухильного виконання вимог чинного законодавства про обов'язкову середню освіту дітей шкільного віку, попередження правопорушень серед підлітків, які виховуються в неблагополучних сім'ях. Організовано щоквартальний облік таких дітей. При кожному навчальному закладі діє Рада профілактики правопорушень та пропаганди здорового способу життя. На внутрішкільному обліку знаходилося 51 учень. В основному це діти з неблагополучних родин, неповних та дистанційних сімей. У навчально-виховних закладах району для всіх учнів, в індивідуальному порядку для учнів даної категорії організовувалася та проводилася роз’яснювально-профілактична робота. До проведення відповідних заходів залучаються представники кримінальної міліції (Кирнос О.Г., Рейдало Т.М.), приватні юристи, нотаріуси, спеціалісти органів державної виконавчої служби, служби у справах дітей (Жмурко О.С., Піскун О.О.), дільничні інспектори.

На обліку в підрозділах кримінальної міліції у справах дітей залишаються 2 особи це:

Кривець Богдан Володимирович, 21.04.1998 року народження, навчається в Звенигородській загальноосвітній школі-інтернат І-ІІІ ступенів Звенигородської районної ради, 10 клас (крадіжка);

Захарченко Євген Олександрович, 1996 року народження, навчається в Звенигородській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів ім. Тараса Шевченка Звенигородської районної ради, 11 клас (тілесні ушкодження).

З цими учнями постійно проводиться профілактична правовиховна робота, учні задіяні до роботи в шкільних гуртках. За учнями закріплені наставники з числа педагогічного та учнівського колективів шкіл.

В наступному навчальному році в організації правовиховної роботи слід звертати увагу на:

роботу органів самоврядування (залучати до підготовки різноманітних заходів учнів, доручати їм посильні справи, привчати до відповідальності, що сприяє формуванню в учнів соціальної активності, допомагає самореалізуватися та самоствердитися);

діючий стенд чи куточок інформування учнів в рамках правової освіти та виховання, який повинен поновлюватися матеріалами, пов’язаними з основними подіями в країні;

моніторингові дослідження рівня вихованості, щоб своєчасно звернути увагу на проблеми у вихованні учнів та спланувати роботу на навчальний рік, простежити чи відбуваються позитивні зміни у поведінці учнів;

запровадити в роботу Ради профілактики ситуацію успіху та заохочення;

взяти участь в обласному Інтернет-проекті «Ми патріоти Черкащини», зокрема у підпроекті «Знаю та реалізую свої права».

Рішенням Звенигородської районної ради № 2-14/VI від 30.12.2010 затверджено програму правової освіти населення Звенигородського району на 2010-2015 роки, розроблено спільні заходи на її виконання, видано наказ відділу освіти райдержадміністрації від 15.12.2011 №720 «Про заходи відділу освіти щодо виконання Програми профілактики злочинності в районі на 2011-2015 роки та Плану заходів щодо протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», наказ відділу освіти районної державної адміністрації від 19.10.2012 року №521 «Про затвердження плану заходів відділу освіти РДА щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року», на нараді керівників доведено до відома, а тому у 2013-2014 навчальному році при плануванні виховної роботи обов’язково врахувати виконання пунктів програми правової освіти та виховання.

Загальноосвітні навчальні заклади підготували звіти про правовиховну роботу в школі, які дають можливість детальніше проаналізувати стан правовиховної роботи в закладі. Серед кращих навчально-виховних закладів з даного питання слід відмітити: Шевченківську спеціалізовану школу-інтернат з поглибленим вивченням предметів гуманітарно-естетичного профілю Черкаської обласної ради, Звенигородську спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №3 Звенигородської районної ради, Козацьку загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Звенигородської районної ради, Неморозьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів Звенигородської районної ради, Юрківську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів Звенигородської районної ради, Шевченківський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів» Звенигородської районної ради, Моринський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІІ ступенів» Звенигородської районної ради. У цих закладах видані накази відповідно до річного плану, на педагогічних радах заслуховувались питання правовиховної роботи в школі, дані питання постійно озвучуються на нарадах при директору, нарадах при заступнику директора з виховної роботи, проводяться тижні, місячники правових знань, учні цих шкіл є переможцями шкільних, районних та обласних конкурсів і олімпіад, проводяться зустрічі з працівниками правоохоронних органів та інше.

Однак є ряд шкіл, де потрібно покращити, активізувати роботу в даному напрямку, зробити її системною. Заступникам директорів з виховної роботи Лисенко Н.Я. (Чижівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Звенигородської районної ради), педагогам-організаторам Зубченко Т.М (Богачівський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів» Звенигородської районної ради), Ковбасенко М.І. (Пединівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Звенигородської районної ради) у 2012-2013 навчальному році звернути увагу на проведення системних заходів, застосовувати інноваційні форми роботи з учнями, залучати відповідні служби до співпраці.

Методист з виховної

роботи Н.М. Попович


До наказу відділу освіти

від 02.09.2013 № 374
Погодження

Підготував:

Методист РМК ____________ Н.М.Попович
Погоджено:

Завідувач районним методичним кабінетом____________ О.В. Кульбаченко

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Нака з
Сокаль, вул. М. Шашкевича,86, ☎ (8-03257) 7-20-73. e-mail: код єдрпоу 02144789

Нака з
Сокаль, вул. М. Шашкевича,86, ☎ (8-03257) 7-20-73. e-mail: код єдрпоу 02144789

Нака з
Нагородити переможців III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад, згідно списку (додаток 1)

Нака з
Про затвердження “Основних орієнтиріввиховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України “

Нака з
Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України

Нака з
Запровадити інноваційний проект «Шкільний учнівський квиток» в загальноосвітніх навчальних закладах міста з 01 жовтня 2013 року

Нака з
Про підсумки проведення II-ІІІ етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у 2014 – 2015 навчальному році

Нака з
Про затвердження Базового переліку засобів навчання та обладнання навчального І загального призначення для навчальних кабінетів початкової...

Нака з
Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів у Рівненській області, їх організаційного, методичного та фінансового...

Нака з
Глядченко Г. В. організувати та провести районний тур конкурсу пошуково – дослідницьких робіт історико – географічної експедиції...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
i.ocvita.com.ua
Головна сторінка