Пошук по сайту

Історія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Зоряне сяйво країн Європи

Зоряне сяйво країн Європи

Вечірня(змінна) середня загальноосвітня школа №28

м.Львова


Виховний захід

на тему:
Зоряне сяйво країн Європи
Класний керівник

10-Е3 класу

Геронович М.Ю.
Мета :

 • поглибити та систематизувати знання учнів про країни Євросоюзу;

 • сприяти використанню комп’ютерних технологій під час підготовки позакласних заходів;

 • розвивати творчі здібності учнів;

 • виховувати почуття гордості за свою країну – Україну;

 • формувати національну свідомість, відчуття належності до рідної землі, народу.


Форма проведення : вікторина
Обладнання: святково оформлена зала, прапорці країн Євросоюзу, мультимедійна презентація, карта Європи.
Вислови: - “ Культура – особлива форма людського життя”.
/ Мірче Еліаде /


 • Народ такий, яка його культура”.


/ Гарун Агауарський /


Виконується гімн України

Вчитель Доброго дня, шановні гості, учні, вчителі! ”Моя любов до Вітчизни не примушує мене заплющувати очі на досягнення іноземців. Навпаки, чим більш намагаюся збагатити мою країну скарбами, здобутими не з її надр ”, - так сказав Вольтер, і ми не можемо не погодитися з цією думкою. Щоб рухатися вперед, потрібно не лише любити Батьківщину, а й знати та поважати своїх сусідів. А ще – вивчати їхній досвід розбудови громадянського суспільства.Гостинно запрошуємо на наш вечір!

ІІ ведучий Українська молодь – за європейських вектор розвитку інтеграції держави. Бо наш народ із його культурною спадщиною, гуманістичною ментальністю достойний зайняти в Європі гідне місце. Ми живемо в унісон з Європою, мислимо по-європейськи, у нас спільні ідеали. Тепер би ще діяти як європейці: послідовно, наполегливо та виважено, впроваджувати європейські стандарти життя, творити Європу у власній державі.

І ведучий Сьогодні весь світ дивиться на нашу країну, сподіваючись, що високі стандарти духу реалізуються в конкретні справи, які піднімуть вагу та значення її у світі. Шановні друзі, ми раді вас вітати у цьому залі та пропонуємо вам пригодницьку подорож деякими країнами Європи, в якому візьмуть участь країни Євросоюзу. Шановні учасники! Сьогодні ви будете з нашою допомогою відкривати країни ЄС.
II ведучий. Сьогодні ми з вами будемо подорожувати по країнах Європейського союзу, дізнаємося багато цікавого і покажемо, на що ми здатні, наскільки добре знаємо європейські країни, особливості перебування в Євросоюзі, історію створення Євросоюзу.
Виконується гімн Євросоюзу
I ведучий. Ми підготували запитання про європейські країни і будемо задавати їх Вам шановні гості. Ваше завдання – дати якнайбільшу кількість правильних відповідей.
Запитання (ІКТ)

 1. Яку країну називають батьківщиною Санта Клауса? (Лапландію.)

 2. Автомобіль, на емблемі якого зображений лев. (Пежо.)

 3. У якій країні встановлено світовий рекорд швидкості потяга?(Франції.)

 4. Яка держава є світовим лідером виноробства? (Італія.)

 5. Яка країна є резиденцією Папи Римського? (Ватикан.)

 6. Яка країна є батьківщиною письменників Вільяма Шекспіра, Чарльза Діккенса, Роберта Бернса? (Велика Британія.)

 7. Які країни з’єднують тунель через протоку Ла-Манш? (Великобританію та Францію.)

 8. Національний поет, який жив у першій половині XIX ст. й активно виступав за незалежність Польщі. (Адам Міцкевич.)

 9. Скільки золотих зірок на прапорі Європи? (12.)

 10. Який музичний твір став Гімном Європи? (“Ода радості” з 9-ї симфонії Л. Бетховена.)

 11. Яка європейська країна славиться виробництвом годинників? (Швейцарія.)

 12. У басейні якої річки розташовані Румунія, Україна, Болгарія, Угорщина? (Дунаю.)

 13. У якій центральноєвропейській країні найбільша українська діаспора? (Польщі.)

 14. Унікальний природний заповідник, розташований на вододілі Західного Бугу, Німану і Прип’яті називається…(Біловезька Пуща.)

 15. Столиця європейської держави, через яку протікає річка Вісла. (Варшава.)

I ведучий. А зараз ми надамо слово представникам країн.

Єднає нас, людей, планета,

Яка у Всесвіті одна,

І той, хто близько чи далеко,

Тобі мов брат або сестра.
ІІ ведучий

Нам разом на землі цій жити,

Любить і мріять, будувать, творить,

Щоб зберегти її, ми мусим щось робити,

Ми мусим діяти – не тільки говорити.

І ведучий

Що можу я? Один – мізерно мало,

Так разом – сила чимала.

Від кожного залежить, щоб не стала

Вже завтра іншою земля.
ІІ ведучий

Куточків різних на землі багато

Європа серед них – найкраща над усім,

Бо саме тут нас народила мати!

(разом)

Європа – наш великий спільний дім!
І ведучий Сухі рядки в енциклопедії повідомляють нам про площу Європи, населення, місце розташування…
ІІ ведучий Що ти! Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів.
І ведучий От би познайомитися, а ще краще побувати десь.
ІІ вкдучий Так у чому справа?! Сідаймо на потяг і помчимо до наших сусідів. Дивись: там якийсь фестиваль.(звуки потяга)
Виконується гімн Польщі
Представник Польщі.

1. На початку 1920-х роках у Польщі випустили першу в країні енциклопедію. В ній особливою була примітна стаття про «Коня». Вона складалася з одного речення: «Що таке кінь − знають всі, і пояснення це не потребує».

2. Якщо ви в одному із сіл Польщі побачите, що для обробки землі використовують найсучасніші машини, а в сусідньому землю, як і століття тому, орють конем, то не потрібно дивуватися. Такий древній спосіб ведення сільського господарства − звичайнісіньке хобі для місцевих жителів.

3. Цікавим фактом про Польщу є те, що святковий стіл у цій країні завжди починають з супу. На Різдво першою стравою обов’язково повинен бути грибний суп чи червоний борщ. До речі, останній часто не їдять, а п’ють. На борщ можна натрапити і в кавових автоматах. Попри все це, у звичайні дні на обід суп їсть не кожен.

4. А ще країна славиться своєю чудовою екологією. Тут немає бездомних тварин та атомних електростанцій. Зате парки кишать білками, а береги річки Вісли – річковими чайками. Найбільша кількість білих лелек проживає на території Польщі (23% від світової популяції).

5. «Koko-koko, Euro Spoko» − це відома пісня поляків, що звучала на Євро. Spoko (щось на зразок нашого «Спокуха») – це стандартна фраза, котру використовують практично в будь-яких життєвих ситуаціях.

6. У Польщі велосипедисти відчувають себе цілком упевнено. Часто тротуари розділено на дві частини − для пішоходів та велосипедистів. Отож будьте обережні і ненароком не зайдіть на велодоріжку.

7. В школах цієї держави діти почувають себе більш вільно. Часто по закладу вони ходять в змінних домашніх капцях. Під час перерв та змін у коридорах нерідко спостерігається картина лежачих на підлозі серед завалів рюкзаків школярів.

8. 90% шкіл мають в кожному класі на стінах розп’яття. А з першого по шостий клас двічі на тиждень проводиться урок релігії. А саме − католицизм. Хоча урок необов’язковий, але його відвідують майже всі. Тому можна з легкістю стверджувати, що школа та релігія – нерозривні.

9. Вонгровець, місто, відоме всім гідрологам через незвичайні події, які відбувалися тут. Дві невеликі річки Велна і Нельба, що проходять через місто, перетинаються одна з одною, що цікаво, майже не змішуючи своїх вод. Це явище пояснюється тим, що рівні течії води, температура і швидкість течії в річках відрізняються одна від одної. Коли був поставлений експеримент, то у результаті різні фарби, що були вилиті в річку, при перетині не змішалися! Гордість поляків за незвичайне явище турбує тільки те, що цей поділ є результатом людської діяльності. Це трапилося в 1830 році при проведенні робіт з осушення земель. Але це не змінює факту, що такого роду явище рідкісне в Європі.

10. Такий незвичайний ліс можна знайти лише в Польщі, в Новому Чарневі росте унікальна природна особливість − “Кривий ліс”, хоча деякі також використовують назву “Лісова казка”. Це скупчення близько 400 деформованих сосен, які займають територію 1670 метрів квадратних . Всі стебла дерев зігнуті в північному напрямку. Навколо лісу сосни ростуть прямо, і це виглядає, як ніби хтось хотів внести свій внесок в цей чудовий ліс. Вважається, що гай був посаджений в 1930 році. Але про походження лісу, мало що відомо. Тим не менш, існує безліч гіпотез, які намагаються пояснити це незвичайне явище.

11. Чи знаєте ви, чому невелике село у воєводстві Сзумбарк є туристичною визначною пам’яткою і приваблює мандрівників з усього світу? Крім того, що знаходиться село в найбільш привабливій частині Кашубського ландшафтного парку, там розташований дивовижний будинок, що в буквальному сенсі перевернутий на дах. Він був побудований польським бізнесменом Даніелем Чапецкім. Це божевільна будівля викликає інтерес у всьому світі. Всі меблі зібрані належним чином, як і в звичайному будинку. Але оскільки будинок догори дригом, то і меблі також. Весь будинок створює велике враження. Увійшовши в нього, ви можете відчувати себе трохи ніяково, плутанини трапляються з кожним відвідувачем.

Запитання ІКТ

1..У якій частині Європи розміщена країна? (У Центральній Європі.)

2.Яке море омиває береги Польщі? (Балтійське.)

3.Як називається католицький собор? (Костьол.)
І ведучий Мені сподобалося. А ще кудись можемо помандрувати?

ІІ ведучий Ось – авто. Сідай і помчимо до Угорщини.(звук авта)
Виконується гімн Угорщини

Представник Угорщини

1. Угорщина є однією із старих країн Європи. Вона була заснована в 9 столітті, набагато раніше, ніж Німеччина або Франція.

2. Угорці дуже люблять сало. В середньому угорець з’їдає близько 0,5 кг сала в тиждень.

3. 15 років тому Угорщина вступила в НАТО. З 2004 року армія Угорщини комплектується на добровільній основі.

4. У 1944 році у Будапешті народився Эрно Рубик, який в 1974 році винайшов усіма кохану нами головоломку, – кубик Рубика. Окрім цього винаходу угорці дали світу криптонові лампочки, кулькову ручку, мова програмування Бейсик і багато що інше.

5. В Угорщині знаходиться озеро Хевиз, температура води якого дозволяє цілорічно в нім купатися. Навіть у найхолодніші зимові дні температура води в озері складає 23-25 градусів. Досить часто автотури по Европі з Києва порходять саме через Угорщину адже тут є на що подивитись.

6. Відомий усім собачий марш в Угорщині називають ослячим маршем.

7. Відомі нам автобуси Ікарус робляться в Угорщині.

8. Найпопулярнішим зимовим святом в країні є “Поминання по свині”. Цього дня угорці заготовлюють про запас м’ясо і бенкетують шумними компаніями.

9. У 1869 році в Угорщині був запущений метрополітен. Ця перша країна Європи, у якої з’явилося своє метро.

10. Гуни, які багато віків тому наводили жах на римлян, є предками угорців.

Запитання (ІКТ )

1.Які річки є головними в Угорщині? (Дунай, Тиса.)

2..Яка валюта в цій державі? (Форинт.)

3.Як по-іншому називають угорців? (Мадяри.)
І ведучий. А тепер давай літаком полетимо. Тільки ось куди?

ІІ ведучий Давай на давньогрецькі олімпійські ігри(звук літака)
Виконується гімн Греції
Представниця Греції.

 1. Греція — дуже сонячна країна. Але сонячне світло використовують не тільки для отримання красивого бронзового загару, але і для економії електроенергії — практично всі дахи будинків заставлені сонячними батареями.

 2. Більшість житлових будинків і громадських будівель оброблені мармуром. Це не тільки красиво і вишукано, але і приносить додаткову прохолоду у спекотні дні — мармур довго не нагрівається.

 3. Греки — дуже віруючі люди. У грецьких школах прийнято молитися перед початком занять, а укладання шлюбу практично завжди має на увазі під собою вінчання. Для укладення шлюбу обов’язково потрібно бути хрещеним і отримати дозвіл. Розводяться в Греції досить рідко.

 4. У цій країні дуже хороші дороги і розвинена система громадського транспорту. На більшості зупинок є табло, на яких висвічується час очікування наступного автобуса.

 5. Магазини в Греції не працюють по неділях і закриваються в сім-вісім годин вечора. На літо деякі магазини закриваються зовсім — господарі їдуть у відпустку. У деяких іноземців складається враження, що греки не люблять працювати, але ця нація просто вміє відпочивати.

 6. Греку, який без поважної причини не прийняв участі у виборах, можуть відмовити у наданні деяких послуг у державних відомствах.

 7. У 1812 році греки почали боротьбу за незалежність від Османської імперії. В одному з боїв турки обложили Парфенон. Коли у них закінчилися кулі, вони почали розкривати колони, діставати з них свинцеві зміцнюючі елементи і робити кулі. Коли греки дізналися про це, вони самі послали противникам партію свинцю, щоб не допустити руйнування архітектурного пам’ятника.

 8. Насправді танець сіртакі не є народним танцем. Його створили спеціально для фільму «Грек Зорба», який вийшов в 1964 році. Після виходу фільму сіртакі знайшов популярність і став символом Греції.

 9. Жест «ок» в Греції вважається образливим і означає гомосексуаліста.

 10. Лорд Байрон, англієць за національністю, був настільки зачарований Грецією, що брав участь у військових діях проти турків у війні за незалежність.

Запитання(ІКТ )

1. У якій державі та коли взяли свій початок Олімпійські ігри? ( Греція, 776 р. до н.е.)

2. Назвіть ім’я творця таблиці множення. (Піфагор.)

3. Кого згадують медичні працівники, даючи клятву при вступі на роботу? (Гіппократа.)
І ведучий. Так хочеться чогось романтичного…

ІІ ведучий Тоді сідаймо на пароплав - і до Італії.(звук пароплава)
Виконується гімн Італії

Представник Італії

1.Дитячі будинки в Італії відсутні.
2. В Італії немає бездомних тварин.
3. Близько 80% бізнесів Сицилії та Калабрії платять данину мафії.
4. Чоловіки в сім'ях страшно бояться своїх дружин.

5. Якщо просити в барі кави англійською, напій може коштувати в 2 рази дорожче. Для місцевих ціни в барах і кафе можуть бути нижчими, ніж для туристів.

6. Основний прийом їжі – ввечері у вигляді ситної вечері.
7. Італія – одна із країн із найдовшою тривалістю життя.  
8. Та мова, яка вважається офіційною в Італії - насправді флорентійський діалект. Загальним він став після написання Данте "Божественної комедії".
9. В Італії 54 поліцейські організації. Всі вони мають право носіння зброї. Навіть регулювальники.

10. При заповненні щорічної податкової декларації необхідно зробити пожертву католицькій церкві. 98% італійців – католики.
11. 60% культурної світової спадщини міститься в Італії.
12. В Італії вважається непристойністю, коли жінки жестикулюють.

13. Найобразливіший жест - "коза" з вказівного пальця і мізинця вгору означає, що ти рогоносець. Цей же жест пальцями вниз відганяє порчу.
14. На Різдво в Італії прийнято дарувати один одному червоні труси. Щоб було щастя, в них треба спати в різдвяну ніч.
15. Більшість італійців ніколи не подорожували на південь від Риму.
16. У деяких регіонах є прикмета: якщо троє чоловіків курять, то наймолодший із них повинен погасити сигарету перший.
17. До цих пір 20% населення Італії не розуміє офіційну італійську мову.
18. Справжню італійську піцу випікають у печі на дровах.
19. При покупці треба обов'язково брати чек. Вас можуть затримати фінансові поліцейські з пакетом з магазину або пиріжком в руці з питанням де ви це купили і вліпити великий штраф за відсутності чека.
20. Раніше Lamborghini була відома як компанія, що випускає трактори.

21. В Італії важливі блат і рекомендації. Навіть якщо ви хочете просто підстригти волосся. Прийти "ні від кого" до лікаря або перукаря вважається дивним.
22. В Італії заборонено вночі перебувати на пляжі. Штраф близько €1 тис.
23. У цій країні заборонено відносити додому морську воду.

24. Італійці не пунктуальні. Час для них ніщо. Краще приходьте пізніше, щоб не чекати.
25. Сумку на одному плечі носять тільки туристи. Місцеві завжди одягають через голову, оскільки її можуть вирвати мотоциклісти.
26. Іспити в Італії у багатьох вишах здають хто коли хоче – у міру готовності, сесій немає.
27. Працювати італійці не люблять. Але дуже ображаються коли їм про це говориш.

28. Форму італійським поліцейським шиє Prada.
29. Деякі організації Італії можуть складатися тільки з членів однієї сім'ї або одного клану.
30. У кожного села чи міста є свій покровитель-святий.
31. Італійці з настороженістю ставляться до блакитнооких людей. Вважається, що вони можуть наврочити.

32. В Італії не можна відкривати парасольку в приміщенні – італійці вірять, що це приносить невдачу.
33. Для чоловіка вважається нормальним жити років до 40 з мамою.
34. У багатьох регіонах Італії п'ятниця - чоловічий день. У ресторанах лише  компанії хлопців. Дівчатам ходити по барах в цей день непристойно.
35. Біде - обов'язковий аксесуар будь-якого (не громадського) туалету. Навіть у найстрашнішому готелі він буде. Причому, італійці впевнені, що ми не знаємо, що це таке.
36. М'ясо, рибу, ковбасу та овочі високої якості прийнято купувати в маленьких крамничках у знайомих людей.

Запитання (ІКТ)

 1. У якомі місті знаходиться падаюча башта? (м.Піза.)

 2. Яку назву мають знамениті італійські макаронні вироби? (Спагеті.)

 3. Як звали ватажка гладіаторів, який під Даніель Версаче вів повстання в I ст. до н.е.? (Спартак.)


ІІ ведучий А тепер я пропоную помандрувати до країни світової моди.
І ведучий Так у чому ж річ? Давай, як Незнайко, полетимо на повітряній кулі.

ІІ ведучий Чом би й ні! Адже кулю винайшли французи.(звук вітру)
Виконується гімн Франції

Представник Франції

1 . У Франції були винайдені колготки. Жіночі колготки - геніальний винахід XX століття
2 . Офіційна , державна мова Франції - французька. Але без англійської ви роботу ні за що не знайдете , і жоден француз не зможе зрозуміти , як це ви не говорите по -англійськи. Вони можуть ще зрозуміти , що ви не знаєте французької , але як таке може бути , що ви не розмовляєте англійською ? ! Якщо вони чують акцент , відразу переходять на англійську , навіть якщо ви нею не володієте .

3 . Французи пишаються тим , що саме вони винайшли гільйотину . Скасувати її довелося через  глобалізацію та  Євросоюз зовсім недавно - остання страта за допомогою гільйотини була в 1981 році , всього 30 років тому. Щороку відзначається спеціальний день скорботи по ній.


4 . Саме французи завалили ... проект Європейської Конституції. Точніше - французькі фермери , які не розуміють , з якого дива вони повинні зливати в одну бочку унікальні вина ( близько тисячі видів) , робити сири ( 460 сортів , не рахуючи їх різновидів ) з якихось там стандартів , і чому це сидр повинен вважатися алкогольним напоєм , коли це всього лише квас , тільки не на хлібі , а на яблуках. І взагалі - сидр без кальвадосу - гроші на вітер!

5 . У Франції росте кілька видів вогнетривких в пожежах дерев. Саме їх вибирали для дивовижних  камінів . Найзнаменитіші негорючі дерева - ялівець і кедр. Відповідно, кедрові горішки - фактично панацея від усіх хвороб. Не в приклад російським сибірським і навіть далекосхідних кедрових горішків , вони тут не просто великі , а іноді незвично гігантські . І зовсім недорогі .
6 . У Франції , в Провансі , знаходиться єдиний в світі музей штопорів .
7 . У Франції ростуть самі смердючі і при цьому найдорожчі гриби в світі - трюфелі . Існують навіть аукціони трюфелів. Це єдиний товар , на який не існує офіційної ціни . Продавці трюфелів визнають тільки готівку ! Коштують вони в середньому шістсот євро за кілограм - і це разом із землею і нечищені . Сезон - з листопада по березень.
8 . У Франції шлюбні агентства  відчувають труднощі . Справа у французьких женихах - (! Готувати вони й самі прекрасно вміють і люблять ) їм недостатньо мати красиву ляльку , яка вміє готувати борщ , їм треба , щоб лялька була промовистою . Ну , хоча б по- англійськи ! Так , французи - базіки .
9 . Гречка не є у Франції дефіцитом . Гречані поля в Бретані вважаються споконвічними , хоча з'явилися там всього лише приблизно у восьмому столітті. Гречана мука для бретонских млинчиків і галет - поширений  буденний продукт. В якості крупи французи гречку не вживають. Але сумуючим по гречаній каші можна купити її в магазинах пташиного корму
10 . У Франції добувають не нафту і газ , а їжу!
11 . Слова « сніданок» , « обід» , « вечеря» , « їжа» і всі однокореневі і суміжні за змістом священні для французів. Категорично не можна дзвонити французу , коли він їсть! Майте це на увазі. І це не жарт. Запізнення з обіду пробачать швидше , ніж якщо застряг у пробці.

12 . У Франції величезна кількість національних кухонь - 22 (по числу регіонів) , які залежать від того , що де водиться і що де росте . І французи просто вміють і люблять готувати правильно і смачно прості речі. Якщо ви навіть кожен день будете тут харчуватися однією лише картоплею , у вас все одно буде екзотичне харчування . Бо тут така кількість сортів картоплі та страв з них , що вона не набридне.

13. У Франції медики рекомендують як щоденну і корисну для здоров'я дозу три склянки червоного вина чоловікам і дві склянки жінкам . За це навіть автоінспектори не штрафують .


14 . У Франції терміни « сухе» і « брют » відносять тільки до шампанського . Поняття « сухе вино » не існує , тому що воно все за визначенням є справжнім натуральним вином. Кріплені вина однозначно переходять в клас лікерів і винами вже не вважаються . Вино - воно і є вино. Червоне, біле , рожеве .


15 . До речі , від французького червоного вина голова не болить.


16 . У Франції телефон для анонімних алкоголіків і всяка допомога таким – безкоштовні.

Запитання ІКТ

 1. Яке місто є міжнародним центром туризму, відоме курортами, пляжними карнавалами, фестивалями? (Ніцца.)

 2. Як називається вищий законодавчий орган країни? (Сенат.)

 3. Яке місце за площею посідає Франція в Європі? (друге.)


І ведучий Дивись – протока Ла-Манш! Та тут ще й підводні потяги! Оце краса. Давай і ми проїдемося?
ІІ ведучий А це ідея! А знаєш, куди цією протокою потрапимо?

І ведучий. Ні!

ІІ ведучий. До Великої Британії.(звук води)
Виконується гімн Англії
Представниця Великої Британії.

1. У Великобританії все навпаки, точніше автомобільний рух. Саме в цій країні зародився лівосторонній рух.

4. «Туманний Альбіон», назва Британських островів, стала відома багато років тому. Країна отримала її завдяки білосніжним крейдяним скелям і кручам Дувра, розташованим на південному узбережжі.

5. Шотландія може похвалитися найкоротшим авіарейсом у світі. Він триває 1 хвилину 14 секунд з острова Вестрей (Westray) на острів Papa Westray.

6. На будь-якій марці латинськими буквами вказується назва країни, що випустила її. Лише Великобританія звільнена від цих правил, адже країна першою почала використовувати марки.

7. А знаєте, що офіційне свято «День народження британського монарха» не збігається з фактичною датою народження королеви Великобританії? Єлизавета II народилась 21 квітня, але день народження офіційно святкується в третю суботу червня.

8. У Шотландії чоловік, який відмовився одружитися на жінці, яка йому освідчилась, був зобов'язаний заплатити штраф.

9. Відмінною особливістю британської підземки можна назвати те, що не лише лінії на схемах, але й вагони різних ліній пофарбовані у відповідні кольори.

10. Девіз на гербі Великобританії написаний французькою мовою: "Dieu et mon droit" («Бог і моє право»).

11. Плащ від дощу був винайдений в 1824 році в Шотландії хіміком, архітектором, художником і дизайнером Чарльзом Макінтошем (Charles Macintosh), уродженцем Глазго. У Великобританії цей предмет одягу досі називають "Mac".

12. Англійський та ірландський парламенти донині друкують прийняті ними акти на папері з телячої шкіри.

13. Палата Громад - єдине місце в Британії, куди не може ввійти англійська королева, оскільки вона не є членом Палати.

14. У Лондоні розташована найдовша торгова вулиця у світі - Оксфор-стріт.

15. В наш час у Великобританії три найпоширеніші теми для розмови - це спорт, Х-фактор і погода.

16. В Англії поліцейських називають bobby. Слово походить від імені прем'єр-міністра Великобританії - Роберта Піля (скор. від Роберт - Боб або Боббі).

17. У Великобританії немає єдиного документа конституції.

18. У Великобританії є професія людини, що стоїть у черзі.

19. У Великобританії є дуже суворий закон, згідно з яким забороняється звішувати ліжко з вікна.

20. Один із найвідоміших шотландських напоїв, віскі, насправді винайшли в Китаї.

Запитання (ІКТ)

 1. Які історичні області входять до Сполученого Королівства Великої Британії? (Англія, Шотландія Уельс, Північна Ірландія.)

 2. Як по-іншому називають Великобританію? (Туманний Альбіон.)

 3. Як називається вежа з годинником у Лондоні? (Біг Бен.)

 4. У якому замку зберігаються коштовності англійської корони? (Замок Тауер.)


І ведучий Додати до всього цього адреналіну.

ІІ ведучий Без проблем. Тоді наш напрямок – корида – Іспанія.(звук реву бика)
Виконується гімн Іспанії

Представник Іспанії.

1 . У іспанського гімну немає слів.
2 . Іспанія - рекордсмен серед європейських країн за кількістю барів , ресторанів і нічних клубів.

3 . Незважаючи на те , що більшість іспанців - завзято віруючі католики , в країні з 2005 року узаконені одностатеві шлюби.

4 . Поїхати до Іспанії влітку і потрапити під дощ фактично нереально. Кількість сонячних днів у цій спекотній країні становить близько 280 на рік !

5 . Якщо в вас живий авантюризм , то емігрувати до Іспанії для вас може виявитися легше , ніж в будь-яку ще країну Європи. Нелегальні емігранти , які проживають на території Іспанії більше 3 років , мають можливість отримати іспанський вид на проживання.

6 . Поважаючий себе іспанець майже ніколи не снідає вдома. Першу трапезу дня тут прийнято куштувати в найближчих кафе , де на столах дбайливо розкладають ранкові газети.

7 . Хоча корида і є одним з іспанських символів , багато іспанців виступають за скасування цієї кривавої традиції. Так , в Каталонії і на Канарських островах корида заборонена .


8 . Більшість іспанців мають по два прізвища : матері і батька.


9 . Іспанський закон дозволяє засмагати голяка на будь-якому пляжі .

10 . Померти від голоду в Іспанії нереально: фактично в кожному барі до напоїв тут безкоштовно подають солідну порцію закусок ( « тапас » ) на вибір. Популярні тапас - картопля фрі , хамон , міні-сендвічі .
11 . У ресторані El Diablo на канарському острові Лансароте , можна покуштувати стейк , засмажений прямо над жерлом вулкана !
12 .Корінними жителями Іспанії були ібери , баски і кельти.
13 . Іспанія - найближча до Африки країна .
14 .Португальський дослідник Фердинанд Магеллан першим здійснив кругосвітнє плавання навколо земної кулі. Фінансову підтримку для цієї подорожі йому надала Іспанія 
15 . В Іспанії дуже багато птахів. І це ще дуже скромно сказанно , адже ця країна займає лідируюче місце за кількістю птахів. Тому спів канарок для іспанців звичайний звук.

Запитання(ІКТ)

1. Як у перекладі з Філіппінської мови називається Королівство Іспанія? (Берег променів.)

2. Як називається традиційний національний турнір бою з биком? (Корида.)

3. У якому місці знаходиться морський музей – пам’ятник Колумбу, де міститься модель його корабля «Санта Марія» в натуральну величину? (Барселона.)
II ведучий. Дякуємо представникам країн за допомогу.

.

I ведучий. А зараз ми пропонуємо вам запитання «Що ми знаємо про Євросоюз»
Запитання(ІКТ)

 1. Коли святкується День Європи? Коли й ким було запроваджене це свято? (20 травня, Робертом Шуманом 9 травня 1950 р.)

 2. Скільки держав входить до складу Євросоюзу? (27.)

 3. Перелічіть головні органи ЄС і Європейських Співдружностей. (Європейська Рада, Європейська комісія, Рада ЄС, Європейський Парламент.)

 4. Назвіть дату виникнення Європейського Союзу. (11 листопада 1993 року, після набуття чинності Маастрихтської угоди.)

 5. Яка державна мова ЄС? (Офіційна мова кожної країни-члена ЄС – 21.)

 6. У скількох країнах запроваджена єдина валюта – євро? (У 12 із 27.)

 7. Коли був прийнятий План дій Україна – ЄС? (21 лютого 2005 р.)

 8. Які ключові сфери охоплює План дій Україна – ЄС? (Політичний діалог і реформа, торгівля, правосуддя, енергетика, транспорт, інформаційне суспільство, соціальна політика.)

 9. Де знаходиться штаб-квартира Ради Європи? (У місті Страсбург, Франція.)


Вчитель Сьогодні ми продовжували, багато дізналися нового, і мені хочеться подякувати всім учасникам за гру. Перш ніж завершити наш вечір, я б хотів звернутися до всіх із таким запитанням: Ліван ніколи не вступить в ЄС, оскільки географічно не в Європі. Україна географічно в Європі, чи має вона шанси вступити? (Відповідь учнів.) Отже, Україна має всі шанси вступити до ЄС.
Українець.

В Європейськім Союзі – могутні країни,

І бажає вступити в Союз Україна.

Ми – держава незламних людей,

Маємо безліч пропозицій, цікавих ідей.

Сміливо дивімось у майбуття,

Цікаве й щасливе творімо життя.
Учасники виконують пісню «Як у нас на Україні!».


поділитися в соціальних мережахСхожі:

Загальна характеристика країн Західної Європи
Привітання. Організація початку уроку, повідомлення про етапи пізнавальної діяльності

Україна держава європейська (позакласний захід)
Сприяти усвідомленю учнями місця України у міжнародній спільноті, особливо країн Європи

Конкурс віршів «Поезія поетів країн Європи»
Юридична адреса: вул. Радісна, 1, с. Радківці, Старокостянтинівський район, Хмельницька область, 31127

Урок Тема: Україна незалежна держава
За площею Україна – найбільша серед країн Європи. У світі за територією – на сороковому місті ( показую на карті )

Матеріали з історії будівництва та експлуатації вузькоколійних (...
Центральної та Східної Європи до країн снд, Далекого Сходу, Середньої Азії, Прибалтики, Північної Африки та Ближнього Сходу та у...

Золоте сяйво покрови
Сценарій розроблено до свята Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначають 14 жовтня

Вступ 3
Основні напрямки реалізації спільних програм та політики соціально-економічного розвитку країн єс 105

Не буде перебільшенням стверджувати, що Міцкевич для поляків більше,...
Російський поет І критик Володимир Ходасевич підібрав слова, які найбільш точно І влучно характеризують, ким був І залишається донині...

Урок має таке
Формування знань учнів про архітектуру та мистецтво Середньовічної Європи. Всесвітня історія. 7 клас

Конкурс и малюнків: «Мандруємо країнами Європи»
Юридична адреса: вул. Радісна, 1, с. Радківці, Старокостянтинівський район, Хмельницька область, 31127База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
i.ocvita.com.ua
Головна сторінка