Пошук по сайту

Історія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Мета: Виховувати патріотичні почуття, розвивати гордість за нашу державу, наш народ Обладнання

Мета: Виховувати патріотичні почуття, розвивати гордість за нашу державу, наш народ Обладнання

ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ УКРАЇНИ
Мета: Виховувати патріотичні почуття, розвивати гордість за нашу державу, наш

народ
Обладнання: державні символи України, малюнки, українська вишиванка, квіти.
Україно! Не звірити й віками

Вроду твою журавлину.

Не обезлистити навіть снігами

Мову твою тополину.

Україно! Не стань сиротою при дітях

Ти благовіст мій і воля

Скільки надій в твоїх веснах розлито

Скільки журби в твоїй долі

Все, що в серці несу, -

У твоїх я дістала глибинах

Ти мені і любов, і пісенність

Як ненька дала.

Я живу і співаю,

Бо живе і співає Вкраїна,

Бо припала вустами

До дзвінкого твого джерела.
Україна! Перед нами постають безкраї пшеничні лани, блакитне небо, могутня річка Дніпро, перші князі Київської Русі, визвольна війна під проводом Богдана Хмельницького, перший президент української народної республіки Михайло Грушевський. Усе це українські образи, створені століттями, наша з вами історія. Кожна держава, маючи свою історію, має і свої історичні святині: герб, прапор, гімн. Вони не виготовляються на замовлення, а приходять до людських сердець тернистими шляхами буття рідного народу.

24 серпня 1991 року сесія Верховної Ради Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла Постанову про проголошення України незалежною демократичною державою і затвердила Акт проголошення незалежності України.

З відродженням державності відродилися і державні символи: гімн, прапор і герб, які уособлюють історію України і її сутність.

Сьогоднішня зустріч пройде у формі усного журналу, тема якого «Державні символи України».

Усний журнал має три сторінки:

І – «Герб - тризуб».

ІІ – «Національні прапори».

ІІІ – «Гімн України».

1 сторінка.
1. Герб держави Україна символізує мир і творчу працю, спорідненість поколінь. Державним гербом України є золотий тризуб на синьому фоні. У геральдиці (науці про герби) блакитний колір символізує чесність, вірність, а також пов'язаний із небом, повітрям. Золото уособлює могутність, силу, багатство, шляхетність, віру, милосердя, справедливість
2. Як свідчать історичні джерела, східні слов’яни використовували символічні знаки. Ними могли бути хрест, ромб, квадрат, пізніше – зірки, звірі, птахи. Перша згадка про знаки в літописах, що належать до Х століття. Посли київського князя Ігоря (912 – 945 рр.) при укладанні договору з Візантією мали свої печатки, що служили символом їхніх повноважень.
3. Про походження тризуба існує близько 40 версій: тризуб як первісне зображення рибальського знаряддя, і як символ влади, і як уособлення трьох природних стихій: повітря, землі, води.
4. За Київської Русі тризуб стає великокнязівським знаком. Його зображення відоме з печатки князя Володимира. Тризуб – родовий знак родини Володимира Святого. Він карбувався і на срібних монетах великого князя Володимира (980 – 1015 рр.). Тризуб можна зустріти на цеглі Десятинної церкви, на плитах Успенської церкви у місті Володимирі-Волонському. Його зображення знайдено також на гербі французької королеви Анни (дочки Ярослава Мудрого). Після смерті Володимира знаки тризуба ще довгий час зберігалися на монетах великого князя Ярослава Мудрого, Володимира Мономаха.
5. У період феодальної роздробленості Русі тризуб поступово витісняється з ужитку. І лише за часів Української Народної Республіки тризуб знову повернувся. Як державний герб УНР тризуб на синьому тлі був схвалений 12 лютого 1918 року. У роки комуністичного правління тризуб був заборонений, а зараз, коли Україна здобула незалежність, тризуб затверджено Державним Гербом України.
6. Тризуб – символ волі, слави,

Корінь гідності народу.

З ним боролись за свободу

Лицарів звитяжні лави.

Небо, землю, нашу святість

Символ поєднав крилатий

З ним духовно ми багаті,

Йдемо у безсмертя гідно.

Тризуб – оберіг України,

Душу нації підносить

З ним благословення – досить,

Для країни, для людини!

2 сторінка
1. Державний прапор – одна з форм офіційних емблем держави, що символізує суверенітет. Наш синьо-жовтий стяг – це чисте, мирне небо над пшеничним полем. Це символ мирної праці і достатку, це велика гармонія космосу, сонця, землі і всього сущого на ній.

Сьогодні наш державний прапор постійно майорить на будинках Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, місцевих рад народних депутатів. Синьо-жовтий стяг України розвівається на міжнародних конференціях, офіційних церемоніях, спортивних святах.

Прапор України – символ міцності і незалежності, що пробуджує національну гордість і патріотичні почуття за свій народ, свою державу.
2. Вже скільки закривавлених століть

Тебе, Вкраїно, імені лишали.

Тож горді ми, у цю врочисту мить

Рівняйсь на прапор незалежної держави.

Степів таврійських і карпатських гір

З’єднався колір синій і жовтавий.

Гей, недругам усім на перекір –

Рівняйсь на прапор вільної держави.

Ганьбив наш прапор зловорожий гнів.

Його полотна в попелі лежали,

Але він знов, як день новий розцвів

Рівняйсь на прапор вільної держави.

Повірмо в те, що нас вже не збороть,

І долучаймося до добра і слави.

Хай буде з нами правда і добро

Рівняйсь на прапор вільної держави.

3. Наука вексилологія, що вивчає прапори, засвідчує, що у наших предків рано сформувалось прапорництво. Прапори Русі-України були неодмінним військовим атрибутом і встановлювались на місці збору воїнів. Прапори вважалися святинею. Великокняжі прапори знаходилися на самому почесному місці, під охороною дружини. Під час битви біля прапора розгорялась найжорстокіша боротьба, захист прапора був справою честі.
4. Яким був прапор і чи був взагалі в Київській державі – невідомо. Одна з перших згадок про синьо-жовтий прапор належить до 1410 року, коли він майорів над українськими полками у Грюнвальдській битві з німецькими лицарями. Українське синьо-жовте сполучення – одне з найдавніших серед сучасних національних прапорів і походить від герба Галицько-Волинського князівства.
5. У козацьких полках були прапори різних кольорів: малиновий, білий, жовтий, синій. Жовто-сині прапори використовували українські січові стрільці. Сині полотнища із золотими чи жовтими хрестами, знаками поширюються в ХУІІ –ХУІІІ ст.. Із занепадом гетьманщини і поділом українських земель між Росією і Австрією зникають українські військові, територіальні та інші прапори.
6. 22 березня 1918 року Центральна Рада в Києві ухвалила Закон про державний прапор УНР, який був жовто-блакитний. За гетьмана П.Скоропадського прапор змінили на синьо-жовтий, що символізує синє небо над Україною і пшеничне поле. Як сказав поет: Наш стяг – пшениця у степах під голубим склепінням неба.

Здобувши в 1991 році незалежність, Україна обрала як державний синьо-жовтий прапор.
3 сторінка .
1. Слово «гімн» грецького походження, це урочиста пісня, прийнята як символ державної, національної єдності. Гімн, тобто похвальна пісня, як державний атрибут установився пізніше від герба і прапора. Первісно, коли всі держави були монархіями, молитва за правлячого монарха поступово перетворилася на державний гімн.
2. Слова національного гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 1863 році відомий український поет, етнограф, фольклорист Павло Чубинський. Вони є відображенням ідей боротьби за національну незалежність і виховують в дусі гарячої любові до своєї землі, її героїчної історії; готовності до самопожертво в ім’я України. Поезія розійшлася в народі, серед інтелігенції, студентів, стала улюбленою в колі патріотів.
3. Вперше ця пісня прозвучала в селі Млини (територія Польщі), де жив і працював автор музики до вірша Михайло Вербицький. За життя композитор не знав, що таким популярним стане його твір. Він хотів бачити Україну єдиною державою, а не поділеною на Східну та Західну.
4. Мелодія гімну звучить під час урочистих заходів, відзначення державних свят, демонстрацій й закликає до утвердження самостійності й суверенітету, надихає народ на розбудову своєї держави. Одне з перших його виконань перед усім світом відбулося на Олімпійських іграх в Барселоні. Цього року на Олімпіаді в Пекіні гімн України на її честь звучав раз.
5. Коли Вкраїни гімн велично

На честь держави пролунає,

То відчуваєш як заклично

У серці гордість виростає.

Так, ще не вмерла Україна,

Хоча кати того й бажали.

Державна воля наша сильна –

Про це ми світові сказали!
6. Верховна Рада України 19 лютого прийняла Постанову про тризуб як герб української держави. Синьо-жовтий прапор став Державним Прапором України 28 січня 1992 року. З 17 серпня 1991 року гімн «Ще не вмерла Україна» зазвучав як наш національний гімн.
Звучить гімн України ( всі співають).

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Українське військо періоду козаччини
Розвивати комунікативні здібності учнів,виховувати патріотичні почуття, гордість за свою

Уроку І. Організаційний момент
Мета: Збагатити знання учнів про нашу державу. Ознайомити з найвідомішими містами, найбільшими річками та озерами України. Розширити...

Урок 2016-17 навч року «Щоб у серці жила Україна»
Мета: поглибити знання учнів про нашу державу; розвивати пізнавальні інтереси; формувати активну громадянську позиції учнів; виховувати...

Година спілкування Державні та народні символи України
Мета. Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, продовжувати ознайомлення учнів з державними та народними символами України,...

Перший урок «Україна – єдина країна!» 2 клас
Мета. Виховувати у дітей патріотичні почуття, національну гідність, любов до рідної мови. Поглиблювати знання учнів про Україну –...

Нашої виховної години «Символи країни як дзеркало народної душі»
Мета: Поглибити знання учнів про нашу державу – Україну, продовжувати ознайомлення учнів з державними та народними символами України,...

Тема: Мета
Мета: Вчити учнів з повагою ставиться до рідної землі, українського народу, його традицій та звичаїв; розширювати знання учнів про...

Виховна година у 2 класі
Розвивати мовлення, мислення, пам’ять, увагу; громадянську свідомість. Поглиблювати знання учнів про Україну – державу, рідну землю,...

Конспект Першого уроку «Україна — єдина країна» Мета
Мета: поглибити знання учнів про нашу державу Україну; формувати національну свідомість школярів; розвивати пізнавальні інтереси...

Уроку
України, висловлювати почуття гордості за свою Батьківщину, бажання стати на її захист. Виховувати у учнів патріотичні почуття, національну...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
i.ocvita.com.ua
Головна сторінка