Пошук по сайту

Історія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Тема: Козацькому роду нема переводу мета

Тема: Козацькому роду нема переводу мета

ТЕМА: Козацькому роду нема переводу

МЕТА: формувати в учнів духовний світогляд та почуття патріотизму;

поглибити знання учнів про звичаї, обряди, атрибути, пов'язані

з козацькою минувшиною;

виховувати в учнів почуття поваги до людей, які захищали наші землі від ворога.

НАОЧНІСТЬ: плакати козацької тематики, костюми, вишиванки, карта,

козацькі клейнод.

ЕПІГРАФ: Бо найкращі вояки –

Запорозькі козаки!

І не буде переводу

Українському народу

Доки із глибин сторіч

Долина козацький клич.

Хід заходу

1 учень . Добрий день, дорогі друзі.

2 учень Великий і щирий привіт усім шанувальникам історії рідної України.

1 учень Сьогодні ми все частіше звертаємось до наших витоків, рідної мови, історії нашої країни, народної гри, прислів’їв та приказок.

2 учень І ще одним кроком на зустріч цьому відродженню – наше свято: «Козацькому роду - нема переводу».

1 учень

Понад 500 років тому в українських степах за Дніпровськими порогами поселилися перші козаки. Близько 300 років охороняли вони Україну від турків, татар та інших ворогів. Багато славних синів увійшли в історію. Це й Петро Сагайдачний, і Іван Підкова, і Северин Наливайко і, звичайно, Богдан Хмельницький.

2 учень

Геніальний український поет Тарас Шевченко у вірші «Іван Підкова» писав:

Було колись в Україні

Ревіли гармати;

Було колись – запорожці

Вміли панувати.

Панували, добували

І славу, і волю.

Нехай сьогодні оживе славна сторінка історії України. Ми сьогодні ще раз усвідомимо суть і значення Запорозької Січі в героїчній боротьбі нашого народу за власну державу; будемо розвивати вміння аналізувати, логічно мислити та узагальнювати цікаві сторінки життя козацтва.

1 учень

Сьогодні хочеться привітати всіх хлопців та вчителів зі святом Збройних сил України. Побажати міцного здоров»я, терпіння та натхнення

Відшуміла козаччина, стали історією її славні походи, славні бої. Але підростають достойні нащадки козаків.

Сьогодні ми станемо свідками «Козацьких розваг» між двома куренями козаків. Відомо, що козаки любили весело розважатися.

Отже, зустрічаємо наших сильних, вихованих, розумних, чесних козаків.

2 учень

Сьогодні наших конкурсантів дивиться й оцінює компетентне журі. Саме члени журі будуть уважно спостерігати за грою команд, а потім визначати найбільш знаючих, дотепних та спритних козаків. Кожна правильна відповідь та виконане завдання оцінюється в один бал.

1 учень А зараз познайомтесь із членами журі. Вітаємо…(представлення)

2 учень А зараз давайте послухаємо представлення наших команд.

1 учень Поки команди готуватимуться до наступного конкурсу, ми подивимося виступ _______________________________________________.

1 учень Як відомо, козаки були грамотними, бо вміли читати, писати, рахувати. Вони знали і дотримувались народних звичаїв, обрядів, традицій, співали та танцювали.

Отже, перевіримо знання наших учасників.

2 учень Конкурс називається «Козацька вікторина». Та команда, яка знає відповідь, піднімає руку, аж потім відповідає. Кожна правильна відповідь оцінюється в один бал.

1. Хто такі козаки? (Вільні, озброєні люди, стражі);

2. Що таке курінь ( Товариство козаків);

3. Що таке Січ? (Оборонне укріплення);

4. Де знаходилась козацька Січ? ( За Дніпровими порогами);

5. Як називається герб України? (Тризуб);

6. Що символізує герб України? (Волю);

7. Як називалися козацькі судна? (Чайки);

8 Назвіть елементи козацького одягу:

- шаровари;

- жупан;

- кожух;

- вишита сорочка;

- пояс з китицями.

9. Для чого козакам такі великі штани та просторий жупан? (Для того, щоб вільно почувати себе в бою);

10. Назвіть щонайменше чотирьох гетьманів України

( Богдан Хмельницький, Максим Кривоніс, Байда – Вишневецький, Петро Сагайдачний, Іван Виговський, Павло Тетеря, Петро Дорошенко, Іван Самойлович, Іван Мазепа, Пилип Орлик, Іван Скоропадський, Павло Полуботок, Данило Апостол, Кирило Розумовський, Іван Брюховецький.)

11. Символ гетьманської влади (Булава);

12. Козаки голили голови, залишаючи довге пасмо на тім'ї, яке закладали за вухо. Як воно називалось? (Оселедець).

1 учень Поки команди готуватимуться до наступного конкурсу, ми подивимося виступ _______________________________________________.

2 учень Наступний конкурс називається «Козацька юшка»

Жінки не допускалися на Січ, тому козакам самим доводилось займатися домашнім господарством, хоча вони і були з ним мало знайомі. Та все у них виходило добре, бо були вони кмітливими у домашньому побуті. А ще вони були дуже винахідливими. За відсутності металевого посуду примудрялися варити собі страву у дерев'яних мисках, підкидаючи безупинно у них розжарені на вогні камені, доки не закипала залита в посудину вода.

Мабуть, ви вже зрозуміли, що зараз наші козаки будуть готувати собі їжу. І покажуть, на що вони здатні без жінок. А щоб їм було трохи легше, готуватимуть не якусь там маловідому страву, а добре відому, нашу, національну – український борщ!

Куреням роздають папірці, на яких записані назви різних продуктів: овочів, фруктів, зелені, жирів, спецій, приправ. Вони повинні вибрати з цього розмаїття продуктів лише ті, які придатні для того, щоб зварити із них борщ. В кого ж борщ буде смачніше? Хто швидше справиться із завданням, піднімає руку.

Картопля цукор вода смалець патисон

Кабачок огірок лимон часник буряк

Пшоно перець томат маслина хрін рис кріп сіль яблуко петрушка

Баклажан цибуля редька здір м'ясо

Полуниця квасоля сало морква капуста

Вершки родзинки бруква сметана лавровий Лист олія гарбуз перець апельсин ананас

карасі

1 учень Часто козакам доводилось перепливати Дніпро, Чорне море, а тому в них мали бути добре розвинені легені. Завдання для двох козаків з різних кошів: трьома видихами наповнити повітрям кульки (повітряні). У кого більша кулька, той має дуже розвинені легені.
А, значить, приносить своїй команді один бал. Просимо вийти по одному представнику із команди.

2 учень Подивіться виступ _______________________________________.

1 учень Козаки славилися вмінням воювати. Вони могли навіювати страх на ворогів, уміли концентрувати внутрішню енергію, знали багато бойових прийомів. А щоб досягти військової майстерності, козаки тренувалися з самого ранку.

2 учень Отже, ми зараз перевіримо силу наших козаків.

1 учень Наступний конкурс називається “Сильна рука”

Щоб мужньо боронити свій народ, свою рідну неньку Україну, козаки повинні переборювати труднощі, мати неабияку силу в руках. У наступному змаганні візьмуть участь щонайсильніші. Буде боротьба

“ Сильна рука ”. Взаємно захопивши руками великі пальці, силою нахилити руку суперника, не відриваючи ліктя від столу. Перемагає курінь, представник якого здолав свого суперника

2 учень Просимо вийти по одному найсильнішому представнику з команди.

1 учень Для участі у наступному конкурсі потрібно по одному представнику із команд. Хто з козаків найбільше разів підніме гирю, той курінь і переможе.

2 учень Просимо вийти по одному найсильнішому представнику з команди.

1 учень Наступний конкурс називається «Бій півнів». Від кожної команди виходить по одному найсильнішому, який стає на одну ногу, а другу згинає в коліні, одночасно тримає зігнуту одну руку, перед грудьми, а іншу ховає за спиною; корпусом  повинен виштовхати суперника з контрольного кола. Переможе той, хто не порушивши правил, проведе цей бій.
2 учень А зараз на Вас чекають різноманітні естафети.
1 учень Естафета називається «Біг з гімнастичним обручем ». Від кожної команди по два чоловіки залазять у гімнастичний обруч і, тримаючи його на талії, біжать до гімнастичної стінки, при цьому обруч не повинен впасти на підлогу, таким же чином повертаються назад. Перемагає та команда, яка першою прийде до фінішу.

2 учень Поки команди відпочивають, ми подивимося виступ _______________________________________________________________

1 учень Наступна естафета називається «Ведіння м’яча з перешкодою». Кожен член команди повинен провести м’яч однією рукою до гімнастичного стінки і таким же чином повертається назад та передає м’яч іншому члену команди. Переможе та команда, яка першою виконає естафету.

2 учень Наступна естафета має назву «Стрибки у мішках». Члени команди за сигналом вчителя залазять двома ногами у мішок і стрибають у мішку до гімнастичної стінки і назад. Переможе та команда, яка дострибає першою.
1 учень Естафета називається «Швидкі вершники». Учень, тримаючи м’яч між колінами, стрибає на двох ногах до гімнастичної стінки, торкається до неї і біжить назад, тримаючи м’яч у руках. Передає м’яч іншому члену команди. Переможе та команда, яка першою виконає естафету.

2 учень У бою козаки були один за всіх і всі за одного. Наступна естафета називається « Перетягування каната ».

1 учень А зараз підведемо підсумки наших змагань . Увага всім учасникам. Слово надається журі.( Нагородження команд)

2 учень Наше свято підійшло до закінчення і ми вам бажаємо:

Хай на радість вам щастить

Кожен день і кожну мить.

1 учень

Хай щастить вам у дорозі

І на рідному порозі!

2 учень Ну а як вам цього мало,

Хай щастить вам «де попало»!

1 учень Після сьогоднішніх наших змагань у нас залишається світла пам’ять про славні подвиги наших предків-запорожців. Отож, пам’ятайте, що ви є нащадками славних українських козаків. То ж любіть Україну, шануйте її народ. Хай кожен з вас своїми добрими справами і вчинками доведе,що козацькому роду нема переводу.(Разом)

2 учень

До побачення! Успіхів вам, вашим родинам та близьким, наснаги і щасливої долі разом з нашою ненькою-Україною!

поділитися в соціальних мережахСхожі:

«Козацькому роду нема переводу»
Мета: Ознайомити дітей зі славною сторінкою історії України козаччиною; формувати уявлення про життя на Запорозькій січі, розвивати...

Урок мужності на тему: «Козацькому роду нема переводу»
Батьківщині, народові виховувати у дітей любов І повагу до історичних героїв рідного краю, бажання стати спадкоємцями козаків

Студенти Університету «Україна» довели, що козацькому роду нема переводу
Утім, наші пращури-козаки поціновані в університеті не лише в такий музичний спосіб. Найбільш помітним заходом в уславленні запорожців...

Вишиванка символ Батьківщини
Ведуча: Народне прислів’я каже «Без верби І калини нема України». До цього прислів’я ми додаємо «Без вишивки, верби І калини нема...

Тема. Змінювання прикметників за родами І числами у сполученні з...
Змінювання прикметників за родами І числами у сполученні з іменниками. Родові закінчення прикметників. Розрізнення роду

Урок №5 Тема уроку. Поняття роду, числа. Не з різними частинами мови
Українська мова. Підручник для 11 класу загальноосвітніх навчальних закладів з навч рос мовою. / О. В. Заболотний, В. В. Заболотний....

С.І. Цап, вчитель Славянської сзш І-ІІІ ступенів Виховний захід
Мета виховного заходу: збагатити знання учнів про чудодійні обереги нашого життя — квіти І виховувати глибокі почуття любові до маминої...

Усний журнал Відділ освіти Барвінківської районної державної адміністрації...
Мета: Поглибити знання учнів про звичаї та обряди українського народу, святкування Вербної неділі; відроджувати звичаї українського...

Тема: Лише одна мить історії… Трипільці на землях України. Історія ляльки-мотанки. Мета
Мета: ознайомити учнів з історією рідного краю: розвивати пізнавальні здібності школярів

Тема: використання прислівників у текстах художнього та публіцистичного...
Мета: узагальнити й систематизувати знання семикласників з теми «Прислівник», його вживання І правопис, удосконалювати орфографічні...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
i.ocvita.com.ua
Головна сторінка