Пошук по сайту

Історія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Ми патріоти І це на все життя

Ми патріоти І це на все життя

Анастасія Тарасівна Гаврилець

вчитель біології, класни керівник 11 класу

Колінковецького ЗНЗ І-ІІІ ступенів Хотинського району
Тема: Ми патріоти – і це на все життя

Мета:

• Сформувати в учнів знання про основні віхи з історії становлення України, її сьогодення в світлі подій на Сході;

• Формувати відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави та українського народу, негативне ставлення до проявів дискримінації, жорстокості та насильства, засудження військової агресії;

• Виховувати повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців та представників інших національностей, що населяють країну, почуття патріотизму та національної свідомості, любов до Батьківщини, людяності, гідності, справедливості, толерантності, відповідальності;

• Створити умови для виховання в учнів готовності бути повноцінними членами суспільства, які зможуть знайти шлях до стабільності, миру і злагоди в Україні.

Обладнання: карта України, прапорці з афоризмами відомих людей про патріотизм і єдність, презентація «Моя країна» (слайд-шоу), відеоролики: «Мій рідний край», К.Бужинська «Солдат України » аудіозапис пісні «Лиш у нас на Україні», «Моя Україна» , «Гей, плине кача…», жовто-блакитні стікери для побажань, олівці, вишитий рушник, фотографії, державні символи України.

Епіграф :

Любов до Батьківщини і любов до людей

є два швидких потоки, які, об’єднуючись,

утворюють могутню ріку патріотизму.

В. О.Сухомлинський

І.Організаційний момент

Класний керівник. Дорогі учні! Вітаю вас зі святом Знань, зичу всім міцного здоров’я, радості та щастя, удачі в досягненні своєї мети. Ви уже випускники, на порозі до свого змужніння, самостійного життя. Яким воно буде, як зустріне вас майбуття — це залежить і від вас самих, від вашої громадянської позиції, від життєвої активності, розуміння свого часу, завдань, які стануть перед вами.

То ж, якими рисами повинен бути наділений кожен з вас, щоб сміливо іти в життя, не боятись труднощів? (складання переліку рис)

ІІ. Основна частина

1.Емоційне налаштування учнів

Який у вас настрій? Зобразіть його на обличчі. Усміхніться до себе, усміхніться до мене, поділіться гарним настроєм з товаришами. Я бажаю, щоб у всіх такий гарний настрій був до кінця уроку.

Зараз вам усміхається лагідне сонце, яке посилає свої промені із синього неба. Немає на світі кращого неба, ніж небо України! Воно благословляє свою Україну, береже у віках її материнську любов, тому його ніколи не відділити від матінки-землі. Як не можна відділити небо від землі, так і не можна відділити Захід України від Сходу, Карпати від Світязя, Чорне море від Дніпра. Бо це все – Україна – єдина, суверенна, незалежна. Але останнім часом нас постійно переслідує думка: чи буде так, чи ні. Яким буде вже завтрашній день нашої України. Мабуть, кожен із вас стежив і за подіями у нашій країні, які поєднали в собі і трагізм, і героїзм.

Яким буде вже завтрашній день нашої України залежить від нас. Епіграфом нашого уроку будуть слова В. О.Сухомлинського. Як ви їх розумієте?

Тема нашого сьогоднішнього уроку: «Ми патріоти – це на все життя». Адже ми живемо не просто кожен сам по собі, а в одній державі, вільній і незалежній Україні, в суспільстві, де є свої закони, традиції, своя історія, культура, український менталітет, своя мова і своя правда. Ми громадяни і патріоти України, своєї Батьківщини.

  1. Вправа «Очікування»

Напишіть свої очікування від уроку нарізнобарвних метеликах і озвучте їх.

  1. Інтерактивний метод «Асоціативна павутинка»

Які асоціації викликає у вас слово «громадянин»? (Відповіді учнів).

Це записано в Конституції України в ст. 4 і в ст. 25. Давайте ознайомимось з цими статтями. (Учні читають статті Основного Закону).

Отже, громадянином є кожен уже за фактом свого народження.


  1. Вправа«Велике коло».

Учні підготували крилаті вислови. Послухаємо, а потім обговоримо.

 Найвищий патріотизм – безкінечне бажання добра батьківщині.(М.Чернишевський)

 Я повинен або жити для блага вітчизни, або загинути з нею разом. (Цицерон)

 Любов до батьківщини породжує добрі звичаї, а добрі звичаї породжують любов до батьківщини.(Монтеск’є)

 Патріот – це людина, яка служить вітчизні.(М. Чернишевський)

 Забудеш край рідний – висушиться твоє коріння. (П.Тичина)

Звучить пісня Тараса Петриненка «Україна» («Дороги іншої не треба…»)

Класний керівник. Усі ми любимо свою вітчизну. І патріот – людина, що любить і поважає рідну землю, шанує її традиції. А тепер назвіть людські цінності.

П –привітність

А – активність

Т – терплячість

Р – радісність

І – ініціативність

О – обов’язковість

Т – творчість

Наведіть , будь ласка, приклади патріотизму з літератури, кіномистецтва, історії (відповіді учнів)

  1. Робота з плакатом «Свідомий громадянин-патріот України»

Так, щоб бути свідомим громадянином, треба над собою працювати, виробляти у собі високі риси характеру, специфічно мислити, займати активну життєву позицію щодня, прагнути бути взірцем для інших. Ось погляньте на цей плакат, там написано, які риси повинен кожен з вас мати, до чого прагнути, яким повинен стати, щоб бути свідомим громадянином України.

• Це патріотична самосвідомість, громадянська відповідальність і мужність, суспільна ініціативність і активність, готовність трудитись для розквіту Батьківщини, захищати її, підносити міжнародний авторитет.

• Це — повага до Конституції, законів Української держави, прийнятих у ній правових норм, сформована потреба в їх дотриманні, висока правосвідомість.

• Це досконале знання державної мови, постійна турбота про піднесення її престижу й функціонування в усіх сферах суспільного життя й побуту.

• Це — повага до батьків, свого родоводу, до традицій та історії рідного народу, усвідомлення своєї належності до нього як до представника, спадкоємця й наступника.

• Це — дисциплінованість, працьовитість, завзятість, творчість, почуття дбайливого господаря своєї землі, піклування про її природу, екологію.

• Це фізична досконалість, моральна чистота, висока художньо-естетична вихованість.

• Це — гуманність, шанобливе ставлення до культури, традицій, звичаїв інших народностей, що населяють Україну, висока культура міжнаціонального спілкування.

  1. Інтерактивний метод: «Мікрофон»

Продовжіть речення : ПАТРІОТ – це…

- той хто володіє державною мовою;

- шанує державні символи та традиції;

- дотримується конституції;

- знає культурні надбання народу та інше)

Патріот – той, хто любить свою батьківщину, відданий своєму народові й готовий на жертви і подвиги заради них.

 Чи вважаєте ви себе патріотами?

 Чи актуально зараз бути патріотом?

 Чи потрібні державі патріоти?

 А як ви вважаєте, що таке патріотизм?

 Що таке український патріотизм взагалі? Як його розуміти, в чому він проявляється?

Діти висловлюють свої думки

  1. Легенда про Україну

Виступ учня. Давайте звернемося до легенди, яка пояснює назву слова «Україна». Хто з вас може її пригадати?

Кажуть, коли представники народів прийшли до Бога, щоб визначитися, яку їм землю обирати і як її назвати, коли були призначені французам – Франція, німцям – Німеччина, і коли залишилося тільки двоє дівчат, глянув на них Всевишній і сказав: «Ви – євреї, жили в раю, у вас було все: і достаток, і мудрі пророки, але ви не вміли цього шанувати – то будете відтепер називатися країною Ізраїль, тобто вигнані з раю». Поглянув же на друге вбоге, але горде дівча, і сказав: «А ви – дуже працьовиті і мужні люди. Вам жити в раю і держава ваша називатиметься Україна. Але щоб справді бути такою країною, треба пройти через важкі випробування війнами і холодом, голодом і хворобами, стихіями і всілякими негараздами».

Класний керівник. І, напевно, якраз ті випробування переживає зараз Україна. Давайте спробуємо зробити невеличку екскурсію в історію нашої Неньки-України, і пригадаємо, як проявлявся патріотизм наших предків. Згадаємо її історичне минуле – безмежну боротьбу, величний порив волі, вічні сутички з людьми, котрі бажали розділити землю, на якій жили наші предки і житимуть наші діти.

Виступи учнів. Протягом багатьох століть українці мріяли про незалежну державу. У середині 1980-х років XX століття знову розпочалась боротьби українського народу за незалежність.

24 серпня 1991 року Верховна Рада України прийняла Акт проголошення незалежності України.

Цей документ припинив існування Української Радянської Соціалістичної Республіки і проголосив створення незалежної держави — України. День прийняття цього Акту є національним святом.

З того часу на території України мають чинність виключно Конституція і закони України.

Щоб упевнитись у підтримці населення, Верховна Рада України закликала всіх громадян підтвердити своє рішення голосуванням — 1 грудня 1991 року під час референдуму за незалежність України

Проголошення незалежності України відкрило нову сторінку в її історії.

За п’ять років після здобуття незалежності 28 червня 1996 року Верховна Рада України утвердила Конституцію України

1995 р. – Україна стала членом Ради Європи.

- Чим вигідний Україні європейський напрямок розвитку?

1997 р. – підписання «Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією».

- Як ви розумієте значення цього документу? Чому Росія могла його порушити?

1 Листопад – грудень 2004 р. – події, що отримали назву «Помаранчева революція».

- Що змусило людей вийти на Майдани?

Листопад – лютий 2014 р. – Революція гідності, Майдан.

- На вашу думку, як змінилася свідомість українців, що стало передумовою такої зміни?

- Чи можна було запобігти смерті Небесної сотні?

Нам є з кого брати приклад і в наш час – це герої «Небесної сотні», яких значно більше полягло під час акції протесту на Євромайдані у грудні 2013 та лютому 2014 роках. Саме ці герої допомогли повалити корумпований уряд Януковича та його прибічників, а ті, хто залишився живим, зараз в складі Національної гвардії та українського війська безстрашно воюють за цілісність кордонів нашої держави.

Читець декламує вірш Людмили Максимлюк «А сотню вже зустріли небеса»..

Класний керівник. Убиті в столиці герої мають стати прикладом для кожного свідомого українця, що маємо робити все від нас залежне, щоби ті смерті не були марними. Країна після трагедії стала іншою і потребує реальних змін в усіх сферах життя. Небесна сотня –новітні герої України. Вони полягли за нас із вами. Їхній приклад має зупинити й тих, хто нині розпалює вже нове, інше протистояння.

27 лютого 2014 р. – дії сепаратистів підтримуваних агресивною Росією проти України, захоплення будівля Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

- Як ви думаєте, чи правомірними є дії РФ?

Героїчна і трагічна сучасність. Ліна Костенко писала: «У кожної нації свої хвороби. У Росії – невиліковні». Вороги розуміють, що тільки розділивши, посіявши ворожнечу, нас можна буде й надалі тримати в покорі.

Мені хочеться згадати слова Григорія Сковороди, який сказав про наш народ: «Не вчіть яблуню родить яблука. Краще відженіть від неї свиней». Це була відповідь недругам і ворогам, які намагалися довести, що українська нація є недержавною, приреченою на другорядні історичні ролі. І щоб зробити нас слабшими, недруги намагаються нас розсварити.

Російські сепаратисти зазіхають на територіальну цілісність нашої держави. На Сході точаться криваві бої. Сили АТО намагаються протистояти терористам. Там вирішується доля і майбутнє України. Ми знаємо, що ми – єдині, що перемога буде за нами. Єдина Україна – іншого шляху у нас немає.

Саме за це зараз в АТО воюють сини-герої. На полі битви – захисники, воїни. Вони мужні, сміливі, хоробрі. Не шкодуючи власного життя, захищають неньку Україну.

Класний керівник. Я попрошу пом’янути хвилиною мовчання героїв Небесної сотні і героїв війни на Донбасі. Кожен із них – герой!

Хвилина мовчання (вшанування памяті загиблих під мелодію, запалювання свічок).

Перегляд відеоролику на пісню «Гей, плине кача…»

Героями є і наші земляки, які зараз захищаютьнашу Україну.

Інтерактивна вправа «З теплом у серці» (Побажання Україні)

Дуже хочеться, щоб в нашій країні панував мир…. А що б побажали ви? Напишіть свої думки на аркушах паперу та приклейте до нашої карти. Хто бажає зачитати?

Класний керівник. Не оминають нашої пам’яті величні походи князів за часів Київської Русі, набіги на татар козаків під супроводом гетьманів, бунти під проводом Олекси Довбуша та Максима Залізняка, захист загальнонаціональних прав під час Першої і Другої Світових Воєн, від’єднання від СРСР утворення самостійної держави. Нас роками відучували від мови, традицій, культури і навіть історії. Нас хотіли знищити, як націю.

  1. Інтерактивна вправа «Коло патріотів»

Класний керівник. Звертаючись до історичного минулого та сучасного української нації, осмислюючи його духовні цінності, ми бачимо кращі риси наших українців: патріотизм, волелюбність, повага до своєї нації.

Але чи легко бути патріотом?

Чи вважаєте ви себе патріотами своєї держави? Чому?

Я думаю, що всі ви погодитеся з тим, що доля України залежить від кожного з нас окремо! Подумайте, чи могли б ви сприяти розвиткові єдиної України?

Зверніть увагу на ці прапорці. На кожному з них написані слова відомих людей про любов до Батьківщини, патріотизм та єдність народу. А як ви розумієте ці афоризми?

Афоризми

Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя. (Сенека)

Той, хто не любить своєї країни, нічого любити не може. (Д. Байрон)

Забудеш рідний край — твоє всохне коріння. (П. Тичина)

Патріотизм — це не любов до ідеї, а любов до вітчизни. (В. Распутін)

Той, хто в біді кидає свій народ, стає його ворогом. (Ч. Айтматов)

Вітчизна — це не хтось і десь, Я — теж Вітчизна. (І. Світличний)

Українському народу не потрібно співчуття – потрібні патріоти. Потрібен ти! (І. Олійник)

ІІІ. Підведення підсумків.

  1. Рефлексія - Я – українець, а це значить, що….

  2. Слово вчителя.

Отже, патріотизм – це нагальна потреба України. Ми не обираємо Батьківщину, але можемо обрати, як прожити своє життя заради неї. Історію створює не хтось і десь, а ми, тут і зараз.

(Діти під музику групи «Скажем ні війні»» оформлюють побажання воїнам в зону АТО на картинці голуба миру, прикріплюють їх на карту України зі своїми прізвищами та іменами.)

Зараз наша держава переживає тяжкі часи і кожен намагається допомогти, внести свій вклад у майбутнє. Серце болить за рідну країну, щоб всі ми нарешті зрозуміли, що для її захисників Україна сьогодні – понад усе. Справжні патріоти повинні вступати до ЗСУ та добровольчих батальйонів, щоб захистити Україну від бандитів і найманців. І тоді, все буде добре, як співає Вакарчук.

Кліп на пісню С. Вакарчука «Все буде добре»

Ви - майбутнє України. То ж своїми знаннями, працею, здобутками примножуйтеїї культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.

  1. Визначення очікування результатів роботи

Якщо ващі очікування здійснилися, перемістіть свого метелика на розквітлі соняхи рідної землі, нехай нап’ються солодкого нектару.

Заключне слово. Наш урок добігає кінця. Україна — наш спільний дім. Я вірю, що любов до України житиме у вас вічно! Це – наша країна! Тож ми маємо дбати всі, щоб були в ній добробут і лад, мир і злагода, вічна краса.

Україна з надією дивиться в завтрашній день, чекає на вас, завтрашніх господарів життя. Ви потрібні їй мудрі, умілі, дбайливі і людяні.

поділитися в соціальних мережахСхожі:

Все эти подвиги, все эти праздники, все эти призывы, вся эта жизнь...
Все эти подвиги, все эти праздники, все эти призывы, вся эта жизнь вокруг – это же все ложь, ложь и ложь. Не ложь только то, что...

Вступ
Хоче Україна чи ні, але крім внутрішньополітичних ритмів, її життя все більше підпорядковується ритмам глобалізації та хвилям інтеграції...

Копилівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Патріотизм у сучасному розумінні– це відчуття того, що в моєму класі, школі, місті, країні все мене стосується, все залежить від...

Уроку: Все знесу, все перетерплю, а землю козацьку не кину…
Обладнання: портрет Дмитра Яворницького, виставка друкованих праць та ілюстрацій до творів письменника, фото-колаж “Дніпропетровський...

Класний керівник 4 класу Гланишівського нво «зош І-ІІІ ступенів –...
Мета: ознайомити учнів з основними історичними подіями становлення державності України

Тема. «Ми патріоти рідного міста»
Мета. Виховувати любов до рідного краю, до своєї Батьківщини, свого народу. Формувати громадянина, патріота України. Підсумувати...

Освітньо кваліфікаційний рівень
Відомості, що передаються усним, письмовим або яким небудь іншим способом про актуальні новини внутрішнього та міжнародного життя...

Все життя з тарасом шевченком
К., 1977, т. ІІ, ст. 274) сказано: “Трахтемирів – містечко Канівського пов. Київської губ. (тепер с. Трахтемирів, Канівського р-ну,...

Сценарії шкільних заходів морально-патріотичного спрямування День партизанської слави Вед. 1
Баренцева до Чорного морів двері війни. Для історії це небагато, а для людини – це майже все життя. Виросле нове покоління. Але в...

Підручник складається з 4 розділів, кожний з яких розділено на кілька...
Ви активно розвивали свою інформаційно-технологічну компетентність, І інформаційні технології теж розвивалися високими темпами. Вони...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
i.ocvita.com.ua
Головна сторінка